З 2008 року проходження зовнішнього незалежного оцінювання є обов’язковою умовою вступу до вищого навчального закладу. 2008 року зовнішнє незалежне оцінювання проводиться з таких предметів: — українська мова і література; — історія України (з найдавніших часів до наших днів); — всесвітня історія (з найдавніших часів до наших днів); — зарубіжна література; — хімія; — фізика; — біологія; — математика; — основи економіки; — основи правознавства; — географія.

Після приходу нового Міністра освіти й науки Івана Вакарчука відповідним наказом № 1171 від 25 грудня 2008 року було визначено українську мову як єдину, якою можна буде скласти зовнішнє оцінювання, а тим хто навчався мовами меншостей (російською, польською, угорською, кримською, молдовською, румунською), будуть видані короткі словнички з перекладами термінів на українську. Це викликало обурення й занепокоєння серед національних меншостей, зокрема росіян та угорців України. У Криму відбулися масові протести за право складати тести російською мовою. Таку позицію підтримали деякі посадовці України, Голова Верховної Ради Криму Анатолій Гриценко направив письмове звернення до Міністерства освіти України, щоб у Криму тестування проходило російською мовою. Він виказався за те, аби зовнішнє тестування для абітурієнтів українською мовою вводилося поетапно, оскільки 95,6 % учнів у Криму навчаються російською мовою, 6,3 % — кримськотатарською і тільки 3,2 % — українською мовою. Така думка була взята до уваги Міністерства й на прес-конференції Міністра освіти і науки України Івана Вакарчука та директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука 14 лютого 2008 було заявлено, що в 2008 році тести будуть перекладені російською, польською, румунською, угорською, молдавською і кримськотатарською мовами. Відтак радикальна українська партія ВО Свобода засудила поступки Міністерства й подала запит до Міністерства й Генпрокуратури про порушення таким чином Конституції України, заявила про намір подати до суду, однак відповіді від Міністерства так і не отримала.

Загалом в рамках основної сесії зовнішнього оцінювання, що тривала з 22 квітня до 4 червня, було написано 997 тисяч 897 тестів. Для учасників тестування працювало 4600 пунктів тестування, в яких розміщувалася 81 тисяча аудиторій. Середня явка на тестування склала 76 %.

Зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень вступників до
вищих навчальних закладів з історії України проводилося в письмовій формі 7
травня 2008 року. У тестуванні взяли участь 83464 осіб (85,5% від загальної
кількості зареєстрованих для проходження зовнішнього оцінювання з цього
предмета).
На виконання тестових завдань було відведено 120 хвилин. Кожний
учасник тестування отримав індивідуальний комплект, що складався з
тестового зошита, бланків відповідей А – для завдань закритої форми – та Б –
для завдань з розгорнутою відповіддю.
Тестові завдання було складено відповідно до Програми зовнішнього
незалежного оцінювання 2008 року з історії України, затвердженої
Міністерством освіти і науки України (лист №1/11 – 8535 від 28. 11. 2007 р.).

 

 Перевір свої знання

Побачив помилку? Пиши у коментарі вказавши номер питання!