Тест до теми 8. Національно-визвольна війна українського народу під проводом Б.Хмельницького середини XVII ст.

Шановні учні, перед вами тест який розроблено відповідно до Програми ЗНО з історії України у 2019 р.

Тест перевірить чи вмієте Ви:

Розпізнавати на картосхемі територіальні зміни, що відбулися внаслідок Національно-визвольної війни, територію української козацької держави за Зборівським і Білоцерківським договорами, місця основних подій війни.

Характеризувати відносини Війська Запорозького з Польщею, Кримським ханством, Молдовою, Московією, Швецією та Трансільванією; умови мирних угод українців з польським урядом, українсько-московського договору 1654 р.

Визначати причини та наслідки Національно-визвольної війни, місце Гетьманщини в міжнародних відносинах тогочасної Європи.

Пояснювати, у чому наслідки й значення найважливіших битв війни та договорів у розгортанні національно-визвольної боротьби.

Чи обізнані ви з наступними фактами: Національно-визвольна війна українського народу. Зміни в суспільно-політичному житті. Утворення української козацької держави — Війська Запорозького. Зовнішньополітична діяльність уряду Б. Хмельницького.

Чи знаєте ви значення таких понять та термінів: «Національно-визвольна війна», «Військо Запорозьке», «Гетьманщина», «покозачення».

Чи пам’ятаєте ким були такі відомі персоналії, як Богдан Хмельницький, Іван Богун, Тиміш Хмельницький.

Share This