1 млн. - 800 тис. років тому - поява найдавніших людей на території сучасної України.

IV - середина III тис. до н.е - розселення племен трипільської та середньостогівської археологічних культур на території України.

VII—ІІІ ст. до н. е. - перебування на українських землях скіфів.

VІІІ - VІ ст. до н.е - Велика грецька колонізація.

V - VІІ ст. - Велике розселення слов'ян.

Археологічна культура - сукупність схожих археологічних пам’яток, які належать до однієї доби,займають певну територію й мають спільні ознаки.

Палеоліт - давній кам’яний вік, найдавніша доба в історії людства, коли первісна людина виготовляла знаряддя праці з каменю.

Мезоліт - середній кам’яний вік, перехідна доба від палеоліту до неоліту. У цей час поширюються вкладишеві (набірні) знаряддя — макроліти та мікроліти, з’являються лук та стріли, човни й плоти тощо.

Неоліт - новий кам’яний вік, заключний етап кам’яної доби, коли люди навчилися виготовляти свердлені й шліфовані знаряддя праці з каменю.

Неолітична революція - термін, яким англійський археолог Гордон Чайлд визначив зміни, що відбувалися в епоху енеоліту, останню добу кам’яного віку. У їх основі був перехід від привласнювального до відтворювального господарства.

Енеоліт - мідно-кам’яний вік. Період в історії людства, коли було освоєно перший метал — мідь. Унаслідок цього поряд із кам’яними знаряддями праці стали використовуватися знаряддя праці, виготовлені з міді.

Бронзовий вік - період в історії людства, під час якого при виготовленні знарядь праці стали використовувати бронзу — перший штучний метал, отриманий шляхом додавання до міді олова.

Ранній залізний вік - період в історії людства, коли люди почали використовувати залізо для виготовлення знарядь праці.

Привласнювальне господарство - форма господарювання, за якої все необхідне для життя людина брала в природі у готовому вигляді.

Відтворювальне господарство - форма господарювання, за якої людина сама виробляла все необхідне для життя.

Колонізація - заселення та освоєння вільної території всередині країни або заснування поселень за межами своєї етнічної територі.ї

Кочовики - племена, які не мають постійного житла і пересуваються з одного місця на інше, випасаючи худобу. Основне заняття кочівників – кочове скотарство.

Курган - високий земляний насип над стародавнім похованням.

Браслет із меандровим орнаментом. Мізинська стоянка.Браслет із меандровим орнаментом. Мізинська стоянка.Кераміка трипільської культури. Орнаментована кераміка.Кераміка трипільської культури. Орнаментована керамікаЗолота пектораль з кургану Товста могила. IV cт. до н. е.Золота пектораль з кургану Товста могила. IV cт. до н. е.Золотий гребінь з кургану Солоха. Кінець V - початок IV ст. до н. е.Золотий гребінь з кургану Солоха. Кінець V - початок IV ст. до н. е.Херсонес Таврійський. Сучасний вигляд.Херсонес ТаврійськийЗбруцький ідол.Збруцький ідол

Інтерактивний конспект

Уважно читайте кожен слайд – після 3-4 слайдів вас очікує тест який перевірить вашу уважність. Ви зможете продовжити урок після закриття вікна – сайт збереже місце де ви зупинились. Прочитали конспект та розв’язали тести? Чудово! Тепер переходьте до нашого повного тесту внизу! 

Повний тест з до теми

Якщо бажаєте отримати більше 180 балів – обов’язково проходьте цей тест! Питання у ньому оновлюється після кожного перезавантаження сторінки. Тест містить питання різних рівнів складності та типів відповідно до Програми ЗНО з історії України.