![ПАМ’ЯТКИ_НМТ](https://istzno.dp.ua/wp-content/uploads/2019/08/pamyatky_nmt.webp)
Відповідно до Програми зовнішнього незалежного оцінювання з історії України у 2025 році, невід’ємною складовою програми ЗНО/НМТ з історії України є перелік пам’яток архітектури та образотворчого мистецтва, обов’язкових для розпізнавання абітурієнтами.
Дякую!
Абалдєнні фотки от шоб на всіх сайтах такі були
Дякую за дуже хороший сайт!
Все дуже чітко та зрозуміло! Особливо затемнення однієї з будівель!
Очень удобная и хорошая подборка! Спасибо!
Я вдячна автору сайту за те, що він зібрав усі необхідні пам’ятки мистецтва в одному місці. Але я сиділа, дивилася на них і матюкалася гірше, як мій сусід Вася на п’яну голову. Якого х**? Невже мені в житті точно знадобиться те, як виглядає “Звір” , який на мою думку, прийшов Приймаченку замість білочки після “хорошого” бухача? Мені, звісно ж, також потрібно знати, як виглядає “Хата в Богданівці”, яку намалював Білокур. І не важливо, що те, що хати там і не видно. Я розумію, що це задум автора. Значить я не входжу в коло “еліти”, яка добре розбирається в мистецтві, яка може знайти в картині глибокий сенс і тд. То, вибачте, навіщо мені це зубрити? Невже ці знання є дійсно необхідними мені в житті. Я розумію, що на уроках художньої культури “для загального розвитку” можна показати це. Але блін, серйозно? Обов’язкове на ЗНО? Але якщо я не буду істориком і мені це не цікаво і я здаю історію як ДПА щоб отримати шкільний атестат, то виникає питання: який далба**б сидить в РЦОЯО? І наскільки треба бути ***нутим, щоб змушувати дітей вивчити те, як виглядає пам’ятка, хто створив і коли? Я розумію, що це питання не до авторів сайту, але мене бомбить?
Согласна.
Уже сегодня ЗНО по истории, а я все сижу и стараюсь запомнить все эти «пам‘ятки», которые мне наверняка больше никогда не пригодится ?
“НамалювалА Білокур”. Це є художниця. Видно, що знання у вас не найкращі.
Марія Приймаченко – видатна українска художкиця, як і Катерина Білокур. Це неймовірні жінки, що внесли величезний вклад у розвиток українського мистецтва, і якби Ви хоч трошки поцікавилися їхніми роботами та познайомилися з життєвим та творчим шляхом, були б вражені. Це все частина нашої з Вами історії, й усі ці пам’ятки варто знати, хоча б для уявлення, якими є українська культура та мистецтво.
До речі, щоб “увійти в коло еліти” і зрозуміти, де ж на картині “Хата в Богданівці”, власне, хата, достатньо прочитати першу ліпшу статтю про цю картину в гуглі, або хоча б подивитися на кольорову версію))
Повністю згодний з вами
Марія Приймаченко й Катерина Білокур – ЖІНКИ-художниці, а ви в відкукові пишете чоловічого роду. Катерина Білокур народилася в Богданівці, тому й помістили саме цей твір для ЗНО. Її хата вся в квітах, так, як і більшість її картин переповнені чудовими українськими квітами.